NO FEAR IN DESIGN
NIE PODĄŻAMY ZA MODĄ. MODA KROCZY ZA NAMI
COME TO THE OTHER SIDE
DOŁĄCZ DO LEPSZEGO ŚWIATA. KREUJ GO Z NAMI
ZOBACZ
Previous slide
Next slide
NO FEAR IN DESIGN
NIE PODĄŻAMY ZA MODĄ. MODA KROCZY ZA NAMI
ZOBACZ
COME TO THE OTHER SIDE
DOŁĄCZ DO LEPSZEGO ŚWIATA. KREUJ GO Z NAMI
ZOBACZ
Previous slide
Next slide
Moda i chaos
Punk to zaskakująca, często prorocza moda i chaos intrygująca jak nasza oryginalna biżuteria autorska

Moda i chaos

Moda i chaos. Z chaosu zrodzona moda współczesna.
Co wpływa na to, że nasza odważna biżuteria autorska to intrygująca i oryginalna biżuteria? Niezliczona ilość naszych doświadczeń. Niezliczona ilość zjawisk, które z instynktownym zaciekawieniem śledzimy niemal od zawsze. Będziemy o nich wspominać od czasu do czasu bo intrygują nas niezwykle a może i Was zaciekawią. Dlatego tym razem naszym fascynującym tematem jest moda i chaos. Czy coś je łączy?

Tak! Jesteśmy skomplikowani i między innymi jesteśmy też punkami 🙂 Choć nie jesteśmy za anarchią społeczną. Choć sztandarowe hasło ruchu punk czyli ‘no future’ nie znajduje się na naszych sztandarach, bo wierzymy w naszą przyszłość. Jednak kipi w nas wulkan rebelii. I pewnie między innymi dlatego zachwyca nas punk ze względu na swoją estetykę i ogromną kreatywność. Dzięki nim ten nurt był proroczy w tak wielu estetycznych kwestiach. Aby to wszystko zobaczyć trzeba mu się jedynie chwilę przyjrzeć z uwagą. I odrzucić wszelkie stereotypy na jego temat.

Punkowy chaos i moda to intrygujący i zaskakujący design

Nasze oryginalne bransoletki, intrygujące naszyjniki, minimalistyczne pierścionki czy zjawiskowe kolczyki mają w sobie minimalizm. Mają subtelnie techniczny charakter. Mają współczesną i jednocześnie ponadczasową, oryginalną i zaskakującą elegancję. O tym wszystkim pewnie nie raz jeszcze napiszemy. Ale mają jeszcze coś więcej. Pazur i rebelię, które z punkiem mają sporo wspólnego. A punk to chaos i jeśli ktoś interesuje się współczesną modą to wie a jeśli nie to za chwilę pokażemy, że to też moda. Niezwykłe zjawisko jeśli poświęcimy mu chwilę. I odkryjemy, że u jego podstaw jest właśnie moda i chaos.

Punk był chaotyczny, anarchiczny i ikonoklastyczny. Z pewnością chaosu czy anarchii nie ma w nas tak wiele. Jak miał w sobie Sid Vicious czy Johnny Rotten czyli muzycy do granic punkowego Sex Pistols. Nie możemy w poziomie anarchii i chaosu równać się nawet z Malcolmem McLarenem. Tworzenie i prowadzenie marki modowej wymaga jednak w jakimś stopniu ram i kontaktu z rzeczywistością. 🙂 Punk jednak był także heroiczny, artystyczny, wirtuozowski i zmienił naturę kreatywności i sposób w jaki była wcześniej postrzegana. I już z tym nasze działania projektowe i nasza oryginalna modna biżuteria autorska ma sporo wspólnego.

Nasze intrygujące bransoletki autorskie czy nasze odważne naszyjniki autorskie, oryginalne pierścionki autorskie i zachwycające kolczyki przez nas projektowane wymykają się regułom a my w swojej kreatywności zmieniamy naturę i charakter jaki może mieć współczesna biżuteria. Ponieważ podobny wpływ miało na wiele aspektów życia i twórczości zjawisko punk dlatego można dostrzec tu podobieństwo.

Punk to nie tylko chaos ale i moda

Warto przypomnieć, że spuścizna punku miała trwały i wszechobecny wpływ na wiele dziedzin sztuki i kultury. Wystarczy wspomnieć muzykę czy grafikę. Ale tak naprawdę spuścizna punku miała również trwały i wszechobecny wpływ na naszą dziedzinę działania jaką jest moda dając często zaskakująco piękny efekt ichaos. Tak charakterystyczne szalejące punkowe mieszanie odniesień wiele zawdzięcza artystycznemu nurtowi dadaizmu i postmodernizmowi oraz łączy się bezpośrednio z fundamentalnym tworzeniem i wyrażaniem siebie przez sztukę. Ciekawe i ekscytujące jest badanie wpływu wywrotowej ale innowacyjnej estetyki punk, dzięki której moda i chaos rozwijały się i a przez to moda współczesna stawała się jeszcze bardziej odkrywcza.

Skoncentrowanie się na przyjęciu i absorbcji przez modę estetycznego języka punkowego pokazuje jak najważniejsi i najbardziej kreatywni projektanci spojrzeli na kwintesencję anty estabilishmentowego stylu aby stworzyć nowe ideały piękna i mody. Wystarczy wspomnieć zachwycająco poetyckie kolekcje jakie w swoim geniuszu tworzył Alexander Mcqueen. Ale nie on jedyny fascynował się estetyką punkową i z niej czerpał. Vivienne Westwood to oczywiście współtwórczyni pierwotnej estetyki punkowej ale na liście wielkich, którzy z tej estetyki czerpali poza wspomnianym Alexander Mcqueen są między innymi Jean Paul Gaultier czy nawet projektanci tak klasycznych wydawałoby się domów mody jak Dior czy Burberry.

No i oczywiście my. Nawet jeśli nie czerpiemy wprost. Nie cierpimy czerpać wprost i nigdy tego nie robimy. Droga naszych poszukiwań estetycznych jest dużo bardziej skomplikowana a lista zjawisk wpływających na naszą kreację długa i różnorodna. Wasza ukochana biżuteria autorska też ma w sobie między innymi punk. Przyjrzyjcie się. Zgodzicie się z nami? Ciekawe 🙂
Na zdjęciu tego wpisu widzicie oryginalne bransoletki i intrygujący pierścionek, które z pewnością mają w sobie estetyczne ziarno punku. To następujące modele. Czarna bransoletka FUKUI23, czarna bransoletka TESLA12. Na zdjęciu po prawej widzicie kolejne niesamowite wzory. Te modele to industrialna bransoletka unisex TESLA05 i duży pierścionek KOBRO35.
love

Intrygująca i oryginalna biżuteria autorska

wzory zastrzeżone

ps.
Pamiętajcie, że jeśli nie możecie odwiedzić najlepszy butik autorski Warszawa i nie możecie w realu zobaczyć jak tworzona przez nas odważna biżuteria autorska eksploduje estetyczną rebelią to najlepsza biżuteria na YouTube, gdzie marka DETOXDESIGN ma swój profil.

Przeczytaj też nasz wpis, gdzie tematem jest biżuteria: “Biżuteria – (prawie) wszystko, co powinniście wiedzieć”

Polecamy Wam również artykuł gdzie bransoletki są głównym tematem. Tytuł artykułu to po prostu: “Bransoletki

Pasjonuje nas moda w szerokim tego słowa znaczeniu a moda współczesna w szczególności. I sporo o niej wiemy. A ponieważ kochamy z Wami dzielić się naszymi pasjami i naszą wiedzą dlatego piszemy dla Was nasz blog biżuteria moda sztuka. Dlatego jeśli interesuje Ciebie tematyka tego wpisu lub po prostu moda współczesna i sztuka są w kręgu Twoich zainteresowań to przeczytaj artykuły, do których linki podajemy poniżej.

 1. Unikalna biżuteria i geniusz Alexander McQueen
 2. Oryginalna biżuteria industrialna. Szlachetny minimalizm i… dużo więcej!”
 3. “Nasza autorska biżuteria zachwyca Berlin! :)”
 4. “Nasza autorska biżuteria zachwyciła Londyn. Obłędna sesja ‘London Calling'”
 5. Vivienne Westwood punk i moda
 6. Biżuteria autorska: wyjątkowe projekty dla wyjątkowych ludzi”
 7. Biżuteria designerska
 8. Biżuteria modowa
 9. Vivienne Westwood – ikona mody i pionierka punku”
 10. Moda współczesna
 11. Ikony stylu
 12. Industrialna i minimalistyczna biżuteria
 13. Alexander Mcqueen
 14. Yohji Yamamoto
 15. Moda festiwalowa
 16. Haute couture
 17. Biżuteria unisex
 18. Oryginalne modne naszyjniki łańcuchy
 19. Biżuteria czarna
 20. Moda
 21. Moda uliczna
 22. Oryginalne modne bransoletki łańcuchy
 23. Biżuteria industrialna

NASZ BLOG

zobacz pozostałe wpisy

REZYGNUJESZ?

+ PAMIĘTAJ, ŻE MAMY DLA CIEBIE DARMOWĄ PRZESYŁKĘ INPOST BEZ WZGLĘDU NA KWOTĘ ZAMÓWIENIA
+ KUPIONĄ BIŻUTERIĘ ZAPAKUJEMY W ATRAKCYJNY SPOSÓB DLATEGO MASZ GOTOWY UDANY PREZENT DLA BLISKIEJ OSOBY… LUB DLA SIEBIE :)
+ ZOBACZ JAKIE DOSTAJEMY ZACHWYCAJĄCE OPINIE OD NASZYCH ZADOWOLONYCH KLIENTEK I KLIENTÓW (po kliknięciu linku otworzy się nowe okno tak więc nie stracisz strony, na której właśnie jesteś ani swojego koszyka)
+ ZAKUPY U NAS SĄ BEZPIECZNE BO NASZ SKLEP INTERNETOWY MA CERTYFIKAT BEZPIECZEŃSTWA A WSZELKIE DANE ZWIĄZANE Z PŁATNOŚCIĄ SĄ SZYFROWANE
+ JEŚLI JESZCZE MASZ JAKIEKOLWIEK WĄTPLIWOŚCI ZADZWOŃ: 698707067 BO Z RADOŚCIĄ ODPOWIEMY NA KAŻDE PYTANIE (jeśli w danej chwili nie będziemy mogli rozmawiać oddzwonimy najszybciej jak to będzie możliwe)

UDANYCH ZAKUPÓW
DETOXDESIGN