NO FEAR IN DESIGN
NIE PODĄŻAMY ZA MODĄ. MODA KROCZY ZA NAMI
ZOBACZ
COME TO THE OTHER SIDE
DOŁĄCZ DO LEPSZEGO ŚWIATA. KREUJ GO Z NAMI
ZOBACZ
Poprzedni
Następny
NO FEAR IN DESIGN
NIE PODĄŻAMY ZA MODĄ. MODA KROCZY ZA NAMI
ZOBACZ
COME TO THE OTHER SIDE
DOŁĄCZ DO LEPSZEGO ŚWIATA. KREUJ GO Z NAMI
ZOBACZ
Poprzedni
Następny
NO FEAR IN DESIGN
NIE PODĄŻAMY ZA MODĄ. MODA KROCZY ZA NAMI
ZOBACZ
COME TO THE OTHER SIDE
DOŁĄCZ DO LEPSZEGO ŚWIATA. KREUJ GO Z NAMI
ZOBACZ
Poprzedni
Następny
Moda i chaos
Punk to zaskakująca, często prorocza moda i chaos intrygująca jak nasza oryginalna biżuteria autorska

Moda i chaos

Moda i chaos. Z chaosu zrodzona Moda.
Co wpływa na to, że nasza odważna biżuteria autorska to intrygująca i oryginalna biżuteria? Niezliczona ilość naszych doświadczeń. Niezliczona ilość zjawisk, które z instynktownym zaciekawieniem śledzimy niemal od zawsze. Będziemy o nich wspominać od czasu do czasu bo intrygują nas niezwykle a może i Was zaciekawią. Tym razem naszym fascynującym tematem jest moda i chaos. Czy coś je łączy?

Tak! Jesteśmy skomplikowani i między innymi jesteśmy też punkami 🙂 Choć nie jesteśmy za anarchią społeczną. Choć sztandarowe hasło ruchu punk czyli ‘no future’ nie znajduje się na naszych sztandarach, bo wierzymy w naszą przyszłość. Jednak kipi w nas wulkan rebelii. Zachwyca nas punk ze względu na swoją estetykę i ogromną kreatywność. Dzięki nim ten nurt był proroczy w tak wielu estetycznych kwestiach. Aby to wszystko zobaczyć trzeba mu się jedynie chwilę przyjrzeć z uwagą. I odrzucić wszelkie stereotypy na jego temat.

Punkowy chaos i moda to intrygujący i zaskakujący design

Nasze oryginalne bransoletki, intrygujące naszyjniki, minimalistyczne pierścionki czy zjawiskowe kolczyki mają w sobie minimalizm. Mają subtelnie techniczny charakter. Mają współczesną i jednocześnie ponadczasową, oryginalną i zaskakującą elegancję. O tym wszystkim pewnie nie raz jeszcze napiszemy. Ale mają jeszcze coś więcej. Pazur i rebelię, które z punkiem mają sporo wspólnego. A punk to chaos. I jeśli ktoś interesuje się modą to wie a jeśli nie to za chwilę pokażemy, że to też moda. Niezwykłe zjawisko jeśli poświęcimy mu chwilę. I odkryjemy, że u jego podstaw jest właśnie moda i chaos.

Punk był chaotyczny, anarchiczny i ikonoklastyczny. Z pewnością chaosu czy anarchii nie ma w nas tak wiele. Jak miał w sobie Sid Vicious czy Johnny Rotten czyli muzycy do granic punkowego Sex Pistols. Nie możemy w poziomie anarchii i chaosu równać się nawet z Malcolmem McLarenem. Tworzenie i prowadzenie marki modowej wymaga jednak w jakimś stopniu ram i kontaktu z rzeczywistością. 🙂 Punk jednak był także heroiczny, artystyczny, wirtuozowski i zmienił naturę kreatywności i sposób w jaki była wcześniej postrzegana. I już z tym nasze działania projektowe i nasza biżuteria ma sporo wspólnego.

Nasze intrygujące bransoletki autorskie czy nasze odważne naszyjniki autorskie, oryginalne pierścionki autorskie i zachwycające kolczyki przez nas projektowane wymykają się regułom a my w swojej kreatywności zmieniamy naturę i charakter jaki może mieć współczesna biżuteria. Ponieważ podobny wpływ miało na wiele aspektów życia i twórczości zjawisko punk dlatego można dostrzec tu podobieństwo.

Punk to nie tylko chaos ale i moda

Warto przypomnieć, że spuścizna punku miała trwały i wszechobecny wpływ na wiele dziedzin sztuki i kultury. Wystarczy wspomnieć muzykę czy grafikę. Ale tak naprawdę spuścizna punku miała również trwały i wszechobecny wpływ na naszą dziedzinę działania jaką jest moda dając często zaskakująco piękny efekt i… chaos. Tak charakterystyczne szalejące punkowe mieszanie odniesień wiele zawdzięcza artystycznemu nurtowi dadaizmu i postmodernizmowi oraz łączy się bezpośrednio z fundamentalnym tworzeniem i wyrażaniem siebie przez sztukę. Ciekawe i ekscytujące jest badanie wpływu wywrotowej ale innowacyjnej estetyki punk, dzięki której moda i chaos rozwijały się i a przez to moda stawała się jeszcze bardziej odkrywcza.

Skoncentrowanie się na przyjęciu i absorbcji przez modę estetycznego języka punkowego pokazuje jak najważniejsi i najbardziej kreatywni projektanci spojrzeli na kwintesencję anty estabilishmentowego stylu aby stworzyć nowe ideały piękna i mody. Wystarczy wspomnieć zachwycająco poetyckie kolekcje jakie w swoim geniuszu tworzył Alexander Mcqueen. Ale nie on jedyny fascynował się estetyką punkową i z niej czerpał. Vivienne Westwood to oczywiście współtwórczyni pierwotnej estetyki punkowej ale na liście wielkich, którzy z tej estetyki czerpali poza wspomnianym Alexandrem Mcqueenem są między innymi Jean Paul Gaultier czy nawet projektanci tak klasycznych wydawałoby się domów mody jak Dior czy Burberry.

No i oczywiście my. Nawet jeśli nie czerpiemy wprost. Nie cierpimy czerpać wprost i nigdy tego nie robimy. Droga naszych poszukiwań estetycznych jest dużo bardziej skomplikowana a lista zjawisk wpływających na naszą kreację długa i różnorodna. Wasza ukochana biżuteria autorska też ma w sobie między innymi punk. Przyjrzyjcie się. Zgodzicie się z nami? Ciekawe 🙂
Na zdjęciu tego wpisu widzicie oryginalne bransoletki i intrygujący pierścionek, które z pewnością mają w sobie estetyczne ziarno punku. To następujące modele. Czarna bransoletka FUKUI23, czarna bransoletka TESLA12. Na zdjęciu po prawej widzicie kolejne niesamowite wzory. Te modele to industrialna bransoletka unisex TESLA05 i duży pierścionek KOBRO35.
love

Intrygująca i oryginalna biżuteria autorska

wzory zastrzeżone

ps.
Pamiętajcie, że jeśli nie możecie odwiedzić najlepszy butik autorski Warszawa i nie możecie w realu zobaczyć jak tworzona przez nas odważna biżuteria autorska eksploduje estetyczną rebelią to najlepsza biżuteria na YouTube, gdzie marka DETOXDESIGN ma swój profil.

NASZ BLOG

zobacz pozostałe wpisy